Výrobky

Vo vnútorných priestoroch chceme mať tiež atraktívne konštrukcie

on 26. 4. 2023 0 Comments

Moderná architektúra je nerozlučne spätá s aplikáciou najmodernejších a najkvalitnejších materiálov a konštrukcií z nich vyrobených do všetkých novostavieb, ktoré sa v súčasnosti stavajú a navrhujú. Odolné materiály sú základnou požiadavkou na výrobu konštrukcií, ktoré rozdeľujú interiéry na menšie plochy a musia obsahovať aj pohyblivé časti, napríklad dvere.

Nenápadne upravený interiér

Výstavba nových budov sa riadi najmodernejšími trendmi a platnými normami, ktoré určujú, čo je a čo nie je možné pri navrhovaní stavieb používať. Mnohé konštrukcie, dlhé roky navrhované v rovnakom štýle, sa dnes už podrobujú modernizácii nielen čo sa dizajnu týka, ale vyrábajú sa aj z iných materiálov, napríklad dvere a okná, donedávna prevažne v drevenom prevedení, sa dnes montujú z hliníka alebo plastu.

Medzi interiérové systémy lmmont.sk, ktoré sa nachádzajú v každom interiéri patria hliníkové okná a dvere, vyrábané na zákazku podľa funkčnosti, s požadovanými vlastnosťami ako je ochrana pred ohňom, tepelná izolácia, dymotesnosť či odolnosť proti vlámaniu. Konštrukcie obsahujú systémy studených profilov, ale aj profilov, ktoré majú vysokú tepelnú izoláciu, vyhovujúce prísnym normám pre navrhovanie pasívnych stavieb. MB-104 Passive je systém, ktorý vyrába spoločnosť ALUPROF a sú v ňom použité moderné materiály. Po technickej stránke môžeme tento systém použiť do energeticky úsporných budov.

Veľké priestory majú zelenú

MB-45, MB-45 OFFICE, MB-80 OFFICE, to je trojica okenno-dverných systémov, ktoré nemajú prerušený tepelný most. MB-45 je určený na použitie do vnútorných priestorov, kde nie je nutné osadzovať tepelnú izoláciu, dá za z neho vyrobiť široký sortiment dverí, okien, ale aj priečok. Dvere môžu byť otváravé alebo posuvné s ručným či elektrickým posunom, ale aj kyvné, nazývané aj „lietačky“. Pri požiadavke na dymotesné dvere je možné využiť systém MB-45D tr. S30, sú úsporné a ekonomicky výhodné, ale aj dizajnovo originálne. Na jeho základe vznikol systém MB-45 OFFICE. Každá z konštrukcií je však vyrobená podľa najnovších poznatkov a systémom, ktoré sú odskúšané a bezpečné.