Výrobky

Kvalitné okná

on 12. 5. 2023 0 Comments

Ak rozmýšľate nad výmenou okien, máte v takomto prípade hneď niekoľko možností. Možnosti sú rozdielne v použití materiálu, z ktorého budú vaše okná vyhotovené, a taktiež v cene daných okien. Na výber máte: Drevené okná – drevo je prírodný materiál, čo je v mnohých smeroch veľká výhoda, ale aj nevýhoda, hlavne v tety, ak sa o vaše okná dobre nestaráte. Drevené okná potrebujú správny náter, alebo lak, ktorý bráni tomu, aby sa do dreva dostala voda. Nechránené okná môžu časom zvlhnúť a nebudú dobre tesniť, alebo sa budú zle zatvárať. Výhodou je však ich estetika, možnosť rôznofarebného náteru, ale aj určitej romantiky. Ich cena je však dosť vysoká.

okno

A cena plastových oken? Výhodou je práve ich dostupná cena, pretože sú najčastejšie používané okná v domácnostiach, ale aj firmách a fabrikách. Výhodou je ich nepriepustnosť, nízka hlučnosť a celkom ľahká manipulácia. Nevýhodou je, že nemôže kolovať vzduch medzi miestnosťou a vonkajším prostredím, keď sa úplne uzatvoria, čo môže v nejakých extrémnejších podmienkach viesť k vzniku plesní. No samozrejme takémuto niečomu sa dá ľahko zabrániť. Hliníkové okná – v súčasnosti jeden z najmodernejších typov okien. Ich výhodou je rýchla a jednoduchá montáž a dobrá kvalita, ktorá vám vydrží naozaj veľmi dlho a taktiež ich moderný a luxusný vzhľad. Hliníkové okná môžete nájsť na nových luxusnejších stavbách a modernejších budovách.

okna

Nevýhodou môže byť však ich cena, ktorá je o dosť vyššia ako v prípade plastových okien. Zo všetkých troch typov, za hliníkové okná zaplatíte najviac, ale z druhej strany, sa investovať do kvalitných okien s modernou technológiou okien naozaj oplatí. Avšak niekedy vás finančná stránka nepustí, a tak volíte lacnejšiu variantu, ktorá taktiež môže byť kvalitná, ak spolupracujete s dobrou firmou. No nech už si vyberiete akýkoľvek typ okien, spolupracujte s LMMont.sk.