Výrobky

Moderným trendom domácností sú sklenené dvere

on 22. 2. 2023 0 Comments

Sklo je originálny materiál a v kombinácii s bytovými doplkami či napríklad dverami pôsobí veľmi štýlovo a moderne. Siahajú po ňom mnohé interiéry. So sklenenými dverami sa však nestretnete len v kancelárskych alebo komerčných priestoroch, ale takisto v bežných domácnostiach. Primárne v domácnostiach, ktoré si potrpia na trendy a moderný štýl bývania.

Pre moderné interiéry sa stáva typické sklo. Sklenené schodiská, zábradlia a takisto posuvné sklenené dvere. Tie majú zaujímavý a elegantný dizajn, ktorým skrášlia a inovujú vaše priestory. Dokážu sa zladiť s viacerými štýlmi bývania. Dajú sa ozdobiť pieskovaním či nejakými konkrétnymi motívmi a vzormi. Sú to však aj praktické vlastnosti ako napríklad úspora miesta, ktorá sa spája práve s posuvnými sklenenými dverami.

Chodba, otvorené dvere

Pôsobia štýlovo, moderne a esteticky. Okrem ich originálneho vzhľadu sú tu však aj iné oceniteľné vlastnosti, čo stoja za zmienku. Spomeňme napríklad výbornú priepustnosť denného svetla do vašich priestorov. Sklo disponuje priehľadnosťou a vďaka tomu zdravo presvetlí váš interiér. Avšak aj napriek ich priehľadnosti budú vďaka nim vaše priestory viditeľne oddelené. Ak ich umiestnite do svojho interiéru, na rozdiel od dverí z masívneho dreva vám doprajú viac odvzdušnené a odĺahčené priestory. Nezabúdajme takisto, že sklo opticky zväčšuje.

Miestnosť, veľa dverí

Ako je to ale s týmito dverami a ich odolnosťou?

  • Ich výroba podlieha prísnym bezpečnostným normám a preto sa pri nich používa tvrdené či kalené sklo, ktoré je oproti klasickému sklu výrazne odolnejšie.

Ak teda chcete skúsiť niečo iné než klasické drevené dvere, dajte šancu tým skleneným a doprajte vášmu bývaniu ich originálne vlastnosti vrátane vkusného dizajnu. Vďaka priepustnosti svetla dosiahnete takisto viac presvetlený a odľahčený interiér. A vďaka posuvnému spôsobu otvárania ušetríte miesto.