Žena

Pri kúpe matraca nikdy nešetrite.

on 15. 4. 2023 0 Comments

Často medzi ľuďmi panuje názor, že dĺžka spánku je veľmi dôležitá a ide o hlavné kritérium tejto dôležitej časti dňa, kedy všetci pravidelne naberáme potrebnú energiu. No okrem celkového času, ktorý strávime počas spánku na posteli je minimálne rovnako dôležitá aj kvalita nášho spánku, ktorá závisí od viacerých faktorov.

Dnes už všetci poznáme množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú náš spánok. Aspoň dve hodiny pred spaním by sme už nemali jesť alebo cvičiť, tesne pred spaním nie je vhodné sledovať sociálne siete alebo riešiť pracovné povinnosti. Ak tieto kritéria nedodržiavame, nemôžeme zaspať a celý takýto spánok je potom prerušovaný a tým pádom nekvalitný.

posteľ

No nesmieme zabúdať ani na iné dôležité činitele, ktoré môžeme veľmi jednoducho ovplyvniť. Sú to posteľ a matrac, ktoré využívame pravidelne každú noc a tieto sa významnou mierou podieľajú na kvalite nášho nočného odpočinku. Posteľ má byť v prvom rade dostatočne veľká a pevná, nemenej dôležitý je aj výber vhodného roštu, na ktorom je uložený matrac. A práve ten je nám pri spaní najbližší, takže pred jeho kúpou musíme dobre zvážiť, ktorý je pre nás ten najvhodnejší.

posteľ

Posteľné matrace predstavujú našich každodenných spoločníkov, preto by sme na nich nemali šetriť. Ak nešetríme na svojom oblečení, ktorého máme všetci viac ako potrebujeme, tak potom je rozumné investovať aj do matraca, ktorý máme väčšinou všetci iba jeden. Určite sa nám táto investícia vráti v podobe dobrého a kvalitného spánku, ktorý je nevyhnutnou podmienkou dobrého zdravia a prívalu energiu potrebnej na plnenie každodenných povinností.

Takže, ak už kupujeme matrac, tak je vhodné upriamiť pozornosť na značkových overených výrobcov, ktorí majú bohaté skúsenosti a na výrobu matracov využívajú tie najmodernejšie a najkvalitnejšie materiály. Overenou cestou v našich končinách je výber matraca od spoločnosti Segum, kde vám „ušijú“ matrac presne na mieru.