Výrobky

Pomocník pri bolestiach chrbtice

on 7. 7. 2023 0 Comments

Najviac času človek strávi spaním. Preto je správny výber vankúša nesmierne dôležitý. To ako sa vyspíme ovplyvňuje celé naše fungovanie. Zlý výber vankúša môže zapríčiniť rôzne ťažkosti ako bolesť krku, hlavy, chrbtice a dokonca môže zhoršiť chrápanie. Okrem toho ak sa človek dobre nevyspi ma to vplyv na jeho celodenné fungovanie. Nesprávny výber vankúša ma dokonca vplyv aj na našu náladu a dlhodobé problémy so spánkom môžu dokonca viesť k depresií.

spiaca žena

Pri výbere správneho vankúša sa treba zamerať na:

  • tvar, veľkosť a vyplň vankúša, na trhu nájdeme rôzne tvary, veľkosti a výplne, ktoré sú vhodné aj pre alergikov.
  • poloha v ktorej spíte, pre každú polohu je vhodný iný typ vankúša.
  • zdravotné problémy, pri výbere vankúša je potrebné zohľadniť zdravotné problémy.

Najčastejší problém, ktorý donúti človeka popremýšľať nad kúpou nového vankúša sú hlavné zdravotné problémy. Pri problémoch s dýchaním počas spánku alebo pri refluxe je užitočným pomocníkom klinový vankúš. Vďaka svojmu tvaru drží hornú polovicu tela vo zvýšenej polohe a to uľahčuje dýchanie. Je to skvelý pomocník napríklad počas choroby, keď ma človek upchatý nos a nemôže poriadne dýchať. Takisto je klinový vankúš veľký pomocník pri refluxe. Zabraňuje prenikaniu žalúdočných kyselín do pažeráka počas spánku.

Bolesti chrbta

Klinový vankúš je dobrý pomocník aj pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Dlhodobé nesprávne sedenie spôsobuje mnoho zdravotných problémov, predovšetkým bolesti chrbtice. Dlhodobým sedením sa chrbtica preťažuje a ochabuje. Ak sa chcete vyhnúť problémom s bolesťou chrbtice, je dôležité venovať pozornosť tomu ako sedíte. Vďaka svojmu tvaru klinový vankúš zabraňuje zhrbenému sedeniu a tým predchádza problémom s chrbticou. Pri sedení na klinovom vankúši sa vďaka fyzike panva nakloní dopredu a zmenou rovnováhy sa horná časť tela stiahne dozadu a tým vyrovná chrbticu donúti vás sedieť rovno.