Výrobky

Kvalitne položená podlaha na terase prežije roky

on 20. 8. 2023 0 Comments

Letné obdobie s príjemnými teplotami je priam ideálne na posedenie na terase, kde sa môžeme porozprávať s priateľmi a pritom si vychutnať dobrú kávu alebo pohár vína. Túto súčasť relaxu vyhľadávame stále častejšie, na terasách trávime podstatnú časť letného obdobia, preto je dôležité vybudovať ich tak, aby boli bezpečné a zároveň dizajnovo zaujímavé.

Pohodlie na terase či balkóne

Pri vytváraní priestoru terasy je dôležitá podlaha, tá musí byť rovná, kvalitne urobená, aby bolo možné na ňu položiť všetky druhy nábytkov, stôl, stoličky bez toho, aby sa kývali, teda je podstatné zachovať nášľapnú plochu vo vodorovnej polohe. Na podlahu sa dajú, samozrejme, použiť rozličné typy podlahových krytín, záleží na majiteľovi či investorovi, ktorej dá prednosť. Najbežnejším je však stále dlažba v najrozličnejších podobách a rozmeroch.

Podklad pod dlažbu treba zhotoviť podľa návodu, ale netreba zabudnúť na dôležité príslušenstvo, ktoré nám pri finalizácii podlahy do značnej miery pomôže. K nemu patria aj dištančné podložky terasové dištančné podložky z plastu, ktorých hlavnou úlohou je dosiahnuť dodržanie prevetrávacej medzery medzi doskami a podkladnou vrstvou, aby tam nevznikal kondenzát a podlaha zostala suchá.

Dištančné podložky majú rozličné tvary a hrúbky, napríklad podložka QUADRO GF má rozmery 84x25mm a jej hrúbka je 6mm. Vyrobená je z polyamidu s 30% podielom sklených vlákien. Vďaka nej môžete dosiahnuť medzeru medzi doskami v hrúbke 4 a 7 mm. Druhým typom je dištančná lišta, ktorá rovnako ako podložky umožní vytvoriť prevetrávaciu medzeru. Takým typom je lišta EUROTEC, ktorú treba k hranolom priskrutkovať. Má rozmery 30x700mm a hrúbku 7mm, vyrába sa z polypropylénu.

Pekne upravený priestor terasy

Spoľahlivosť plastových dištančných podložiek či líšt je zaručená použitým materiálom, a tým je mrazuvzdorný, stabilný a 100% recyklovateľný plast, podložky chránia dosky na terase pred vlhkosťou, čím im predlžujú životnosť. Inštalácia nie je náročná, no jej význam je dôležitý, aby ste si vytvorili priestor, ktorý bude dlhé roky príjemným miestom na trávenie voľných chvíľ.